Wykład prof. Dancygier w serii poświęconej pamięci Profesora Jana Rusieckiego

Instytut Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza Państwa na inauguracyjny wykład prof. Dancygier w serii poświęconej pamięci Profesora Jana Rusieckiego, znanego w świecie językoznawcy i wybitnego pedagoga.

Prof. Jan Rusiecki to bardzo ważna postać dla naszego Instytutu i wspaniały człowiek: żołnierz AK, warszawski powstaniec ranny w walkach na Czerniakowie, wieloletni dyrektor IA UW i nestor polskiej anglistyki, ale także miłośnik gór i samochodów, człowiek dobry i życzliwy, nienaganny gentleman w każdym calu.

W porozumieniu z Rodziną pragniemy upamiętnić Jego postać cyklem wykładów. Pierwszy z nich, wykład pod tytułem How We Make Meaning, wygłosi Profesor Barbara Dancygier,  absolwentka i były pracownik Uniwersytetu Warszawskiego, a obecnie Professor of English and Cognitive Linguistics w University of British Columbia (Vancouver, Kanada).

Prof. Dancygier jest autorką kilkudziesięciu artykułów, kilku monografii (w tym The Language of Stories, 2012, Cambridge University Press), redaktorem i współautorką zbiorów artykułów, oraz podręcznika Figurative Language (2014, w serii Cambridge Textbooks in Linguistics).

Wykład odbędzie sie dnia 28 kwietnia o godz. 16:00, w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66, Aula (sala 316). Poświęcony będzie refleksji nad pojęciem znaczenia nie tylko w języku, ale także w literaturze, street art czy w różnych formach dyskursu internetowego.  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych językoznawstwem, literaturoznawstwem, semiotyką i filozofią języka.

Wykład odbędzie się w języku angielskim.