TEATR PISCA-PISCA PRZEDSTAWIA "CAMINHOS DE SANGUE"

9 grudnia 2016 r (piątek) o godz. 19:00 Grupa teatralna Pisca – Pisca sekcji portugalskiej naszego Instytutu zaprasza na przedstawienie “Caminhos de Sangue” („Ścieżki krwi”), czarną komedię, której autorem jest Camilo Pellegrini, pierwszą sztukę brazylijską w repertuarze teatru Pisca-Pisca!

Twórcy bajek nie od dziś karmią dzieci wyobrażeniami niemożliwymi do zrealizowania w prawdziwym świecie. Piękne, wiecznie młode bohaterki oraz ich szlachetnych, i nie mniej wyględnych wybranków zawsze czeka szczęśliwe zakończenie, leśniczy zawsze ratuje babcię na czas, a książę zawsze pokonuje smoka, odnajduje prawowitą właścicielkę pantofelka i oczywiście ZAWSZE łączy ich pocałunek prawdziwej miłości, oczywiście ten wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Czarna komedia Camilo Pellegrini „Caminhos de Sangue” („Ścieżki krwi”) jest przede wszystkim pierwszą sztuką brazylijską w repertuarze teatru Pisca-Pisca! Oparta na intertekstualnych odwołaniach do brazylijskiej kultury popularnej i rozmaitych bajek bliskich nam wszystkim z czasów dzieciństwa, zyskuje nowe życie za sprawą ciał i głosów studentów oraz wykładowców sekcji portugalskiej Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW.

Grupa teatralna Pisca – Pisca ma zaszczyt zaprosić wszystkie wyrośnięte już dzieci na ziemię, gdzie zamiast smoków martwią nas zmarszczki i siwe włosy, bohaterowie zamiast drżeć ze strachu na myśl o pożarciu przez potwora, drżą z podniecenia, na myśl o przekąszeniu wątróbki i pocałunku prawdziwej męskiej miłości. A szczęśliwy koniec? Cóż, zobaczymy…

caminhos-de-sangue_dic2016_cartaz.jpgWystępują

Oliwia Kij
Antonina Cydzik