Archiwum Miesięczne

ZAPROSZENIE NA FILM BRUNA BARRETO „FLORES RARAS”

ZAPROSZENIE NA FILM BRUNA BARRETO „FLORES RARAS”

Ambasada Brazylii serdecznie zaprasza na organizowany przez nią pokaz filmu Bruna Barreto, „Flores Raras" ("Reaching to the moon"), o życiu i niełatwej miłości Elisabeth Bishop i Loty de Macedo Soares. Pokaz odbędzie się w Instytucie Cervantesa, ul Nowogrodzka 22, 6 października o godz. 18.30.

PRZEWODNIK PO NAJLEPSZYCH STUDIACH PONADLICENCJACKICH W BRAZYLII

PRZEWODNIK PO NAJLEPSZYCH STUDIACH PONADLICENCJACKICH W BRAZYLII

Ambasada Brazylii ma zaszczyt poinformować, że Agencja Brazylijskiego Ministerstwa Edukacji ds. Poziomu Kształcenia Wyższego (CAPES) wydała przewodnik po najlepszych kierunkach ponadlicencjackich dostępnych na brazylijskich uczelniach.

Wykład inauguracyjny w Sekcji Luzo-brazylijskiej: Afonso Cruz

Sekcja Luzo-brazylijska zaprasza na wykład inaugurujący Rok Akademicki 2016/2017.

7 października naszym gościem będzie portugalski pisarz, Afonso Cruz, któy przebywa w Polsce na zaproszenie Instituto Camões. Wygłosi on wykład pod tytułem Um escritor português no mundo, o mundo de um escritor português.

Zaraszamy studentów i pracowników oraz wszystkie osoby zainteresowane:

WYKŁAD "MARÍA REIMÓNDEZ: UNA MEMORIA SIN NOSTALGIA"

WYKŁAD "MARÍA REIMÓNDEZ: UNA MEMORIA SIN NOSTALGIA"

Zapraszamy na wykład "María Reimóndez: una memoria sin nostalgia", który wygłosi prof. Helena González Fernández (directora del Centre de Recerca Teoria, Gènere, Sexualitat de la Universitat de Barcelona) w czwartek 6 października w godz. 16:45-18:15 w sali 217, ul. Oboźna 8.

SEKCJA LUZO-BRAZYLIJSKA ZAPRASZA NA WYKŁAD INAUGURUJĄCY ROK AKADEMICKI 2016/2017

SEKCJA LUZO-BRAZYLIJSKA ZAPRASZA NA WYKŁAD INAUGURUJĄCY ROK AKADEMICKI 2016/2017

Sekcja Luzo-brazylijska zaprasza na wykład pt. Um escritor português no mundo, o mundo de um escritor português inaugurujący rok akademicki, który 7 października wygłosi portugalski pisarz, Afonso Cruz, który przebywa w Polsce na zaproszenie Instituto Camões.

Dodatkowa grupa z zajęć "Tłumaczenia konsekutywne"

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informuję, że w związku z dużym zainteresowaniem zajęciami "Tłumaczenia konsekutywne" (3305-TK-U), Dyrekcja ISIiI podjęła decyzję o utworzeniu dodatkowej grupy zajęciowej.

Zajęcia dla grupy nr 2 będa odbywały się w środy w godzinach 09:45-11:15 w sali Lab 6.

Stosowna aktualizacja pojawi się wkrótce w planie zajęć na stronie iberystyki oraz w USOSie.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych i przypominam o konieczności rejestracji na zajęcia w systemie USOS.

 

Z poważaniem,

dr Katarzyna Popek-Bernat

Centrum Języka Portugalskiego/Camões przy UMCS w Lublinie  serdecznie zaprasza do wzięcia udziału     w V edycji KONKURSU TŁUMACZENIOWEGO Z JĘZYKA PORTUGALSKIEGO.

Centrum Języka Portugalskiego/Camões przy UMCS w Lublinie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w V edycji KONKURSU TŁUMACZENIOWEGO Z JĘZYKA PORTUGALSKIEGO.

Konkurs tłumaczeniowy z języka portugalskiego

 

 

Regulamin

 

REKRUTACJA NA PROGRAM WYMIANY STUDENCKIEJ Z WYDZIAŁEM PEDAGOGIKI UNIWERSYTETU W SAO PAULO (FEUSP)

REKRUTACJA NA PROGRAM WYMIANY STUDENCKIEJ Z WYDZIAŁEM PEDAGOGIKI UNIWERSYTETU W SAO PAULO (FEUSP)

Estamos encantados de informarles que las solicitudes del Programa de Intercambio de Estudiantes de 2017 de la Facultad de Educación de la Universidad de São Paulo (FEUSP) están abiertas. La fecha límite: 15  de noviembre de 2016.

V EDYCJA KONFERENCJI STUDENTÓW PORTUGALISTYKI

V EDYCJA KONFERENCJI STUDENTÓW PORTUGALISTYKI

Centrum Języka Portugalskiego w Lublinie ma zaszczyt zaprosić do udziału w V edycji Konferencji Studentów Portugalistyki: Język i kultura portugalska poprzez stulecia, która odbędzie się  w dniach 15 – 16 grudnia 2016 roku.

 

Konferencja skierowana jest do studentów i tegorocznych absolwentów ośrodków uniwersyteckich, gdzie prowadzone są zajęcia z języka portugalskiego oraz literatury i kultury luzofońskiej.

Szkolenie BHP dla studentów

Szkolenie BHP dla studentów

Szkolenie BHP dla studentów rozpoczynających naukę w Uczelni w roku akademickim 2016/2017 będzie przeprowadzone systemem internetowym.

 

Program szkolenia oraz test będzie dostępny na platformie Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji (COME) w terminie od 02 listopada 2016 r. do 10 lutego 2017 r. Termin poprawkowy od 03 marca do 09 marca 2017 r. Dodatkowych terminów poza wyznaczonym nie przewiduje się.

 

Strony