Wyjazdy nauczycieli akademickich 2023/24

Szanowni Państwo,

W roku akademickim 2023/24 rekrutacja na wyjazdy STA odbywa się w sposób CIĄGŁY  (do wyczerpania funduszy). Każdy nauczyciel akademicki może ubiegać się maksymalnie o 2 wyjazdy typu STA lub o 1 wyjazd STA i 1 wyjazd STT (Staff Mobility for Training).

Zgłoszenia należy dokonać na aktualnych formularzach (załączniki)

 

_____________________________________________________________

PROCEDURA I KRYTERIA KWALIFIKACJI WYJAZDÓW NAUCZYCIELI AKADEMICKICH W CELU PROWADZENIA ZAJĘĆ (STA) ZA ROK AKADEMICKI 2023/24

A. Definicje

1. Z wyjazów mogą korzystać nauczyciele akademiccy, dla których Uniwersytet Warszawski (UW) jest podstawowym miejscem pracy wskazanym w umowie o pracę;

2. Zgłoszenie lub wykaz zgłoszeń – należy przez to rozumieć zgłoszenie do Biura Współpracy z Zagranicą (BWZ) kandydatury /kandydatur nauczyciela/nauczycieli akademickich wskazanych przez dziekanów /kierowników jednostek organizacyjnych oraz koordynatorów ds. mobilności, w kolejności pierwszeństwa w przyznaniu funduszy Erasmus;

3. Przez wyjazd typu STA (Staff Mobility for Teaching Assignments) należy rozumieć wyjazd do jednej uczelni zagranicznej w celu przeprowadzenia co najmniej 8 godzin zajęć dydaktycznych w jednym tygodniu (7 dni) lub w krótszym okresie pobytu (minimum 2 dni), zgodnie z ustaleniami z uczelnią zagraniczną.

4. Mobilność – należy przez to rozumieć wyjazd za granicę do kraju uczelni zagranicznej w celu zrealizowania uzgodnionego programu kształcenia określonego w porozumieniu Mobility Agreement. 

5Przez wyjazd typu STT (Staff Mobility for Training) należy rozumieć udział w zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji nauczyciela akademickiego, czyli odbycie kursu metodyki nauczania (także języka obcego);

6. stypendium Erasmus STA/KA131/2021 lub STA/KA131/2022 – należy przez to rozumieć fundusze przyznane w ramach projektu „Mobilność studentów i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego z krajami UE oraz z stowarzyszonymi z programem” (nr 2021-1-PL01-KA131-HED-000005462 lub 2022-1-PL01-KA131-HED-00005130) na dofinansowanie wyjazdu typu STA;

7. Zaktualizowana listę uczelni partnerskich, z którymi ISIiI ma podpisaną umowę Erasmus+ oraz informacja o  liczbie miejsc przysługujących pracownikom naszego Instytutu znajduje się na poprzedniej stronie stronie (Zakładka ERASMUS+).
 
8. Zrównoważony (niskoemisyjny) środek transportu – należy przez to rozumieć podróż: autobusem, pociągiem, samochodem (car-pooling podróż co najmniej 2 osób).

________________________________

B. Zasady kwalifikacji w jednostkach UW

1. O fundusze Erasmus na wyjazd typu STA mogą ubiegać się wszyscy nauczyciele akademiccy, dla których UW jest podstawowym miejscem pracy, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w czasie kwalifikacji i co najmniej do zakończenia mobilności. 

2. O fundusze Erasmus STA/KA103/2020 mogą ubiegać się nauczyciele akademiccy w czasie pobytu na urlopie naukowym, pod warunkiem, że program nauczania jest zbieżny z tematem prowadzonych badań. O fundusze nie mogą ubiegać się nauczyciele akademiccy podczas pobytu na urlopie: wypoczynkowym, macierzyńskim, rodzicielskim, wychowawczym, chorobowym, dla poratowania zdrowia, bezpłatnym.

3. Wyjazd typu STA może się odbyć:

3.1. tylko do uczelni posiadającej Kartę Erasmus dla Szkolnictwa Wyższego ważną w roku akademickim 2023/2024 z wyłączeniem uczelni w Wielkiej Brytanii;

3.2. zgodnie z umową międzyinstytucjonalną Erasmus+ zawartą przez jednostkę organizacyjną UW przed 01.10.2023 r i obowiązującą podczas całego okresu mobilności nauczyciela akademickiego;

4. Każdy nauczyciel akademicki może ubiegać się o stypendium Erasmus na maksymalnie 2 wyjazdy typu STA lub 1 wyjazd STA + 1 wyjazd STT (na zasadzie konkursu STT) zrealizowane w okresie od 01.10.2023 r. do 31.07.2024 r. Mobilność STA musi się odbyć w czasie, kiedy w uczelniach zagranicznych prowadzone są zajęcia dydaktyczne.

5. Nauczyciel akademicki może ubiegać się o wyjazd z umowy jednostki organizacyjnej innej niż macierzysta (tj. z „cudzej umowy”) w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach, pod warunkiem posiadania przez Uniwersytet wolnych środków, za udokumentowaną zgodą uczelni zagranicznej, koordynatora umowy zawartej przez tę jednostkę oraz zgodą uczelnianego koordynatora programu Erasmus+.

6. W roku akademickim 2023/2024 oraz wyjazdy typu STA mogą być finansowane z projektu „Mobilność studentów i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego z krajami UE oraz z stowarzyszonymi z programem” (nr 2021-1-PL01-KA131-HED-000005462 lub 2022-1-PL01-KA131-HED-00005130) do wyczerpania funduszy, na zasadach obowiązujących w projektach   KA131.

7. Biuro Współpracy z Zagranicą (BWZ) poinformuje o wyczerpaniu funduszy na stronie internetowej www.bwz.uw.edu.pl

C. Procedura zgłaszania nauczycieli akademickich w celu przyznania stypendium Erasmus typu STA/KA131/2021 i STA/KA131/2022

1.  Kierownik jednostki organizacyjnej oraz koordynator ds. mobilności mogą powołać komisję mającą na celu wyłonienie kandydatur nauczycieli akademickich, którym miałoby zostać przyznane stypendium typu KA131/2021 lub KA131/2022. O składzie komisji decyduje kierownik jednostki organizacyjnej.

2. Kandydatura/kandydatury na wyjazd STA mogą również być przekazywane do BWZ na bieżąco, za zgodą kierownika jednostki organizacyjnej i koordynatora ds. mobilności.

3. Nauczyciel akademicki uzyskuje na własną rękę podpisy i pieczęcie przedstawicieli uczelni partnerskiej, koordynatora mobilności (p.bojarska@uw.edu.pl) oraz  dziekana lub prodziekana. 

4. Każda kandydatura na stypendium Erasmus STA/KA131/2021 oraz STA/KA131/2022 musi być zgłoszona na formularzu Zgłoszenie kandydatury na wyjazd typu STA, którego wzór stanowi załącznik nr 1. BWZ prowadzić będzie rejestr Zgłoszeń kandydatur na wyjazdy typu STA, zgodnie z datą wpływu dokumentów do biura, o ile spełniają one wszystkie wymagania formalne do przyznania stypendium typu STA/KA131/2021 lub STA/KA131/2022.
5. Prawidłowo wypełniony formularz Zgłoszenie kandydatury na wyjazd typu STA, poświadczony:

- podpisem kandydata/kandydatki

- podpisem i pieczątką lub podpisem elektronicznym koordynatora mobilności

- podpisem i pieczątką lub podpisem elektronicznym kierownika jednostki organizacyjnej UW , należy przesłać w formie skanu, zgodnie z zarządzeniem nr 279 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 10 grudnia 2020 r. w sprawie poczty elektronicznej Uniwersytetu Warszawskiego, na adres erasmusbwz@uw.edu.pl lub w wersji tradycyjnej (papierowej) do Biura Współpracy z Zagranicą UW.

6. Do formularza Zgłoszenie kandydatury na wyjazd typu STA nauczyciela akademickiego musi być dołączony skan uzgodnionego indywidualnego programu nauczania (formularz: Mobility Agreement – Staff Mobility for Teaching), z wpisanymi datami prowadzenia zajęć w uczelni zagranicznej, zawierającego:

- czytelny podpis nauczyciela akademickiego,

- czytelny podpis i pieczątkę lub podpis elektroniczny koordynatora ds. mobilności 

czytelny podpis przedstawiciela uczelni zagranicznej. W przypadku nieczytelnego podpisu uczelni zagranicznej wymagana jest imienna pieczątka osoby podpisującej dokument i/lub pieczęć uczelni.

7. Indywidualny program nauczania musi być sporządzony ze wszelką starannością i dokładnością na formularzu Mobility Agreement – Staff Mobility for Teaching, wymaganym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). Wzór formularza stanowi załącznik 2.  

W żadnym przypadku nie będą przyjmowane uzgodnienia e-mailowe dotyczące programu nauczania.

8. BWZ przekaże e-mailowo informację o przyznaniu lub nieprzyznaniu funduszy Erasmus STA/KA131/2021 lub STA/KA131/2022 nauczycielowi akademickiemu planującemu wyjazd typu STA oraz koordynatorowi ds. mobilności zgodnie z danymi kontaktowymi znajdującymi się w formularzu Zgłoszenie kandydatury na wyjazd typu STA .

D. Procedura kwalifikacji i przyznania stypendium Erasmus typu STA/KA131/2021 i STA/KA131/2022. 

Fundusze Erasmus STA/KA131/2021 lub STA/KA131/2022 będą przyznawane przez koordynatora uczelnianego programu Erasmus+ na bieżąco, do wyczerpania funduszy, na podstawie:

 a) skanu (lub oryginału) formularza Zgłoszenie kandydatury na wyjazd typu STA, spełniającego wszystkie wymagania formalne;

  b) skanu (lub wydruku ze skanu) prawidłowo i szczegółowo wypełnionego indywidualnego programu nauczania (Mobility Agreement – Staff Mobility For Teaching), opatrzonego wymaganymi podpisami i pieczątkami, jeśli dotyczy;

  c) Zgodności danych w formularzu Zgłoszenie kandydatury na wyjazd typu STA, z wymaganiami określonymi w dziale B;

  d) według kolejności rejestracji formularza Zgłoszenie kandydatury na wyjazd typu STA, wraz załącznikami, w poczcie przychodzącej BWZ; każde zgłoszenie będzie niezwłocznie dopisywane do listy wyjazdów typu STA/KA131/2021 lub STA/KA131/2022.

2. Stypendium Erasmus STA/KA131/2021 lub STA/KA131/2022 nie może zostać przyznane nauczycielowi akademickiemu, który prowadzi zajęcia dla studentów /doktorantów uczelni zagranicznej z terytorium Polski.

3. W przypadku niemożności wyjazdu w uzgodnionym wcześniej terminie nauczyciel akademicki musi zrezygnować z mobilności, informując BWZ e-mailowo o tym fakcie i ewentualnie może ubiegać się ponownie o wyjazd w innym terminie. Na podstawie rezygnacji z wyjazdu nauczyciela akademickiego, stypendium zostanie przyznane kolejnej osobie z rejestru zgłoszeń kandydatur określonego w punkcie C.4

4. Co 3 miesiące koordynator uczelniany programu Erasmus+ przedłoży Prorektorowi ds. współpracy i spraw pracowniczych, sprawozdanie ze stanu wyjazdów typu STA oraz wykaz środków finansowych w projekcie „Mobilność studentów i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego z krajami UE oraz z stowarzyszonymi z programem” (nr 2021-1-PL01-KA131-HED-000005462 lub 2022-1-PL01-KA131-HED-00005130), w celach nadzorczych do oceny, w tym w celu monitorowania procesu prawidłowej realizacji w/w projektu.

5. Wyjazdy osób, które nie zrealizują zaplanowanej wizyty w zgłoszonym terminie bez powiadomienia BWZ o zmianie terminu będą mogły zostać zrealizowane po ponownym przekazaniu do BWZ formularza Zgłoszenie kandydatury na wyjazd typu STA z załącznikami, oraz jego ponownym rozpatrzeniu, pod warunkiem spełnienia wymagań formalnych określonych w punkcie D.1. oraz posiadania funduszy przez UW.

6. Nieprzyznanie stypendium Erasmus STA/KA131/2021 lub STA/KA131/2022 oznacza jedynie zawieszenie postanowienia prorektora ds. współpracy i spraw pracowniczych o przyznaniu stypendium. Wyjazd nauczyciela akademickiego do uczelni zagranicznej może zostać zrealizowany za zgodą dziekana/ kierownika jednostki organizacyjnej w innym trybie i na innych zasadach finansowych.

______________________________

E. Zasady realizacji wyjazdów typu STA

1. Celem wyjazdu typu STA jest przeprowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów/doktorantów uczelni zagranicznej w wymiarze co najmniej 8 godzin dydaktycznych w jednym tygodniu (7 dni) lub w krótszym okresie pobytu. Jeżeli pobyt przekracza jeden tydzień, liczba godzin zajęć dydaktycznych do zrealizowania w niepełnym tygodniu będzie proporcjonalnie większa.

2. Zgodnie z informacją FRSE, schemat obliczania liczby godzin zajęć: (8/5) x liczba dni powyżej jednego tygodnia (tj. 7 dni), ma zastosowanie dla mobilności, w których liczba dodatkowych dni, tj. wykraczających ponad siedem, jest mniejsza niż pięć. Jeżeli wynosi pięć, sześć lub siedem (7+5, 7+6 lub 7+7), wówczas ma zastosowanie liczba godzin zajęć właściwa dla tygodnia, tj. 8 godzin (8+8).

3. Nauczyciel akademicki może zrealizować 2 wyjazdy typu STA w jednym roku akademickim ze stypendium STA/KA131/2021 lub STA/KA131/2022 do tej samej uczelni zagranicznej w różnych terminach wyłącznie na wyraźne zaproszenie uczelni zagranicznej z co najmniej dwutygodniowym odstępem między mobilnościami.

4. Wyjazd typu STA nie może trwać krócej niż dwa następujące po sobie dni z wyłączeniem czasu podróży.

5. Maksymalny czas trwania wyjazdu typu STA wynosi 2 miesiące, jednak ze względu na ograniczone możliwości finansowe – fundusze będą przyznawane maksymalnie na okres do 5 dni prowadzenia wykładów. Dodatkowo będzie przyznany ryczałt na dni podróży zgodnie z pkt. F5 i F6 .

6. Okres mobilności poświadczony przez uczelnię zagraniczną musi być taki sam jak okres mobilności podany w indywidualnym programie nauczania (Staff Mobility for Teaching – Mobility Agreement), z wyłączeniem czasu podróży.

7. Nauczyciel akademicki jest zobowiązany do posiadania dokumentu uprawniającego do korzystania z opieki zdrowotnej na terytorium Unii Europejskiej i państw uczestniczących w programie Erasmus+, a także ubezpieczenia obejmującego koszty leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków (ewentualnie od odpowiedzialności cywilnej), na czas podróży i pobytu w uczelni zagranicznej. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie daje pełnego prawa do bezpłatnej opieki zdrowotnej (https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/leczenie-w-krajac...). Osoby wyjeżdżające proszone są o zapoznanie się z systemem opieki zdrowotnej poszczególnych krajów. Nauczyciel akademicki może skorzystać z polisy Uniwersytetu na czas wyjazdu na zasadach określonych w https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2023/07/ubezpieczenie-podrozy-s.... Uniwersytet nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu braku lub niewłaściwego ubezpieczenia.

8. Wszystkie zasady, z wyjątkiem tych odnoszących się do przyznanego stypendium Erasmus typu STA/KA131/2021 lub STA/KA131/2022, muszą być przestrzegane w przypadku wyjazdu nauczyciela akademickiego, który nie otrzymał dofinansowania Erasmus (wyjazd bez dofinansowania).

_____________________________________

F. Zasady finansowania wyjazdów typu STA

1. Wyjazd typu STA musi rozpocząć się najpóźniej 31 lipca 2024 r.

2. Z każdym nauczycielem akademickim musi zostać zawarta przed wyjazdem indywidualna umowa finansowa przed wyjazdem.

3. Stypendium Erasmus STA jest przeznaczone na pokrycie dodatkowych, a nie pełnych kosztów związanych ze zwiększonymi kosztami utrzymania za granicą.

4. Wysokość stypendium Erasmus STA/KA131/2021 lub STA/KA131/2022 będzie zgodna z kwotami wynikającymi z systemu elektronicznego Unii Europejskiej Beneficiary Module, zgodnie ze stawkami określonymi w poniższym Taryfikatorze FRSE, w wysokości uzależnionej od kraju uczelni zagranicznej, za każdy dzień mobilności poświadczony przez uczelnię zagraniczną oraz dni podróży, z zastrzeżeniem pkt. E.4, E.5 i F6.

Dzienna stawka na podróże przedstawia się następująco:

Grupa 1    --------------------------            180 euro/dziennie

Grupa 1 – Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania*

Grupa 2      --------------------------            160 euro/dziennie

Grupa 2 – Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Malta, Niderlandy, Niemcy, Portugalia, Włochy

Grupa 3      --------------------------            140 euro/dziennie

Grupa 3 – Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Macedonia Północna, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry.

5. Nauczycielowi akademickiemu przysługuje ryczałt na pokrycie kosztów podróży. Kwota ryczałtu jest uzależniona od odległości między Warszawą (miejscem rozpoczęcia podróży) a miejscem docelowym oraz od wyboru środka transportu. Pod uwagę należy wziąć odległość podróży w jedną stronę, aby obliczyć kwotę ryczałtu należną za podróż w obie strony. Do obliczenia odległości BWZ będzie stosować kalkulator odległości opracowany przez Komisję Europejską i udostępniony na stronie programu Erasmus+: http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/tools/distance_en.htm.

6. Pracownikowi podróżującemu samolotem będzie przyznany dodatkowy ryczałt na maksymalnie 2 dni na podróż według stawek z pkt. F4, o ile podróż odbywa się w inne dni, niż prowadzenie wykładów. Pracownikowi podróżującemu zrównoważonym (niskoemisyjnym) środkiem transportu będzie przyznany ryczałt według stawek z pkt. F4 na koszty utrzymania podczas podróży do 6 dodatkowych dni w zależności od udokumentowanej liczby dni podróży i zgodnie z poniższymi widełkami:

  • 100- 499 km ryczałt maks. do 2 dni podróży;
  • 500-2999 km ryczałt maks. do 4 dni podróży;
  • 3000-3999 ryczałt maks. do 6 dni podróży.

7. Podróż zrównoważonym (niskoemisyjnym) środkiem transportu musi odbyć się w obie strony.

8. Stypendium Erasmus STA/KA131/2021 lub STA/KA131/2022 oraz ryczałt na pokrycie kosztów podróży są wyrażone w euro, w liczbach całkowitych; będą wypłacone przelewem na konto po uprzednim podpisaniu umowy finansowej przygotowanej na podstawie przekazanego do BWZ wniosku wyjazdowego Erasmus STA.

 Wniosek wyjazdowy Erasmus STA musi być dostarczony co najmniej 4 tygodnie przed datą wyjazdu w formie skanu, zgodnie z zarządzeniem nr 279 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 10 grudnia 2020 r. w sprawie poczty elektronicznej Uniwersytetu Warszawskiego, na adres erasmusbwz@uw.edu.pl lub oryginał w wersji tradycyjnej (papierowej).

9. W przypadku łączenia wyjazdu typu STA z wyjazdem w innych celach, na który nauczyciel akademicki uzyska dofinansowanie z funduszy będących w dyspozycji kierownika jednostki organizacyjnej należy wypełnić, oprócz wniosku wyjazdowego Erasmus STA, również wniosek wyjazdowy UW, którego oryginał należy przekazać do BWZ wraz z wnioskiem wyjazdowym Erasmus STA.

10. W przypadku planowania podróży samochodem prywatnym, nauczyciel akademicki złoży przed wyjazdem umowę w sprawie używania pojazdu prywatnego do podróży służbowych, a po powrocie – oświadczenie o dacie przekroczenia granicy. Nauczyciele akademiccy występujący o zgodę na wykorzystanie samochodu prywatnego do celów służbowych zobowiązani są do wykonania dodatkowych badań z zakresu medycyny pracy i przedstawienia odpowiedniego zaświadczenia w Biurze Spraw Pracowniczych (na podstawie zarządzenia nr 61 z dnia 4.08.2017r. rektora w sprawie przeprowadzania dodatkowych badań pracowników wykorzystujących samochody służbowe lub prywatne do celów służbowych na Uniwersytecie Warszawskim).

11. Przekazanie stypendium Erasmus typu STA osobie wyjeżdżającej może nastąpić tylko pod warunkiem zaakceptowania przez nią wszystkich warunków indywidualnej umowy finansowej dostarczonej do BWZ w oryginale lub w formie elektronicznej w przypadku zastosowania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

12. W przypadku wydłużenia okresu mobilności za granicą kwota stypendium nie może zostać zwiększona, chyba, że nauczyciel akademicki będzie wnioskował o przedłużenie okresu mobilności najpóźniej w ostatnim dniu mobilności, z zastrzeżeniem limitu określonego w punkcie E. 4., E.5 oraz F.6.

13. Osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mogą ubiegać się w FRSE, za pośrednictwem BWZ, o dodatkowe środki na wyjazd ze specjalnego funduszu Erasmus+ dla osób niepełnosprawnych. Zasady ubiegania się znajdują się na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji: https://erasmusplus.org.pl/wpcontent/uploads/2018/12/E2019_sev_KA103_Zas... .

_____________________________________

G. Prawo do odwołania się

W każdej sprawie dotyczącej kwalifikacji w jednostkach UW, pracownikowi przysługuje prawo odwołania się w ciągu 7 dni od otrzymania decyzji dot. prowadzenia zajęć w pierwszej kolejności do dziekana / kierownika jednostki organizacyjnej, w której jest zatrudniony. Od decyzji dziekana / kierownika jednostki organizacyjnej przysługuje odwołanie do Prorektora UW ds. współpracy i spraw pracowniczych, którego wewnątrzzakładowe rozstrzygnięcie jest ostateczne. Na złożenie odwołania do Prorektora pracownik ma 7 dni od otrzymania decyzji wydanej przez dziekana/kierownika jednostki organizacyjnej.
2. W każdej sprawie dotyczącej przyznania stypendium Erasmus STA/KA131/2021 lub STA/KA131/2022 przez uczelnianego koordynatora Programu Erasmus+, pracownikowi przysługuje prawo odwołania się do Prorektora UW ds. współpracy i spraw pracowniczych, którego wewnątrzzakładowe rozstrzygnięcie jest ostateczne. Odwołanie należy złożyć w ciągu 7 dni od otrzymania decyzji o nieprzyznaniu stypendium Erasmus STA/KA131/2021 lub STA/KA131/2022.

H. Zasady ochrony danych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO)
1. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony danych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) informujemy, że:
1.1. Administratorem danych osobowych nauczyciela akademickiego jest Uniwersytet Warszawski reprezentowany przez Rektora z siedzibą przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa. Z administratorem można się kontaktować, wybierając jedną z form kontaktu znajdującą się na stronie: https://www.uw.edu.pl/kontakt/ .
7
1.2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych nadzorującego prawidłowość przetwarzania danych osobowych, z którym można skontaktować się za pośrednictwem adresu e-mail: iod@adm.uw.edu.pl.
1.3. Dane osobowe nauczyciela akademickiego przetwarzane będą w celu udziału w programie Erasmus+.
1.4. Podstawę do przetwarzania danych osobowych nauczyciela akademickiego stanowi zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Dane zakwalifikowanych osób będą przetwarzane na podstawie zawartej przez Uniwersytet Warszawski umowy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję (FRSE-NA) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1288/2013 z dnia 11 grudnia 2013 r. ustanawiającego „Erasmus+”: unijny program na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu oraz uchylającego decyzje nr 1719/2006/WE, 1720/2006/WE i 1298/2008/WE.
1.5. Podanie danych przez nauczyciela akademickiego jest dobrowolne, jednak niezbędne do udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym. Podanie danych przez zakwalifikowanych nauczycieli akademickich jest obligatoryjne, w przypadku ich niepodania stypendium nie będzie mogło być wypłacone.
1.6. Odbiorcami danych będą podmioty uprawnione na mocy przepisów prawa oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE - operator programu Erasmus+), uczelnia zagraniczna, do której nauczyciel akademicki wyjeżdża w celach dydaktycznych.
1.7. Dane przechowywane będą przez okres 5 lat od otrzymania pisma z FRSE zamykającego rozliczenie projektu, tj. najpóźniej do 31.12.2030 r.
1.8. Nauczyciel akademicki ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania i ograniczenia przetwarzania. Ma również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Informację o cofnięciu zgody należy wysłać na adres erasmusbwz@uw.edu.pl .
1.9. Nauczyciel akademicki ma prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Powyższe kryteria kwalifikacji zostały sporządzone na podstawie informacji i wytycznych przekazanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności na dzień ich publikacji przez Uniwersytet Warszawski.
Wszelkie zmiany lub uzupełnienia do niniejszego dokumentu będą publikowane w sekcjach I, ze wskazaniem daty ich publikacji, po ich zatwierdzeniu przez Prorektora UW ds. współpracy i spraw pracowniczych.
Zatwierdził dnia 22.09.2023 r.
Prorektor UW ds. współpracy i spraw pracowniczych
Prof. dr hab. Sambor Grucza

   
   
   
   

 

__________________________________________

ZAŁĄCZNIKI - FORMULARZE ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE: 

Wyjazdy dydaktyczne nauczycieli akademickich – STA 2023/2024 | bwz.uw.edu.pl

Koordynator ds. mobilności (kadra):  dr Paulina Bojarska (p.bojarska@uw.edu.pl)