mgr Katarzyna Górna

Pełnione funkcje: wykładowca języka i literatura

Specjalizacja naukowa: literatura hiszpańska

Przebieg kariery naukowej: magister iberystyki (1984) na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek: Iberystyka, specjalność: język hiszpański. Prowadzi w j. hiszpańskim ćwiczenia z zakresu literatury hiszpańskiej XII-XX w., jest również wykładowcą praktycznej nauki j. hiszpańskiego od A1 do C1 i języka specjalistycznego. Lektorka j. hiszpańskiego na kursach dla członków służby zagranicznej w MSZ i egzaminatorka egzaminów resortowych MSZ z j. hiszpańskiego.

Zainteresowania i projekty badawcze:

• Teatr hiszpański początku XX w.

Dyżur: środa 15.15-16.15

Kontakt: katarzyna.gorna@uw.edu.pl

Prowadzone zajęcia:

Wybrane publikacje:

• El tiempo en dos obras de Azorín: Judit y Angelita [w:] Del gran teatro del mundo al mundo del teatro. Homenaje a la Profesora Urszula Aszyk, 2014.
  • La campaña de Azorín por la renovación del teatro español, [w:] Realidades Heterogéneas. Reflexiones en torno a la literatura, lengua, historia y cultura ibéricas e iberoamericanas. Homenaje a la profesora Grażyna Grudzińska, Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich, Warszawa, 2012.
  • <Angelita> de Azorín, un intento de reescritura de auto sacramental en el siglo XX [w:] Reescritura e intertextualidad, Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich, Warszawa 2007