ZAJĘCIA Z RICARDO RUIZEM DE LA SERNA Z UNIVERSIDAD SAN PABLO W MADRYCIE

Tytuł: „Confronting hate speech in the EU: the Spanish case”  Ricardo Ruiz de la Serna  (zajęcia w ramach OGUNów)
Treść:
W dniach 13-17.05.2019 prof. Ricardo Ruiz de la Serna z Universidad San Pablo (Madryt) przeprowadzi w ramach wymiany Erasmus+ zajęcia zatytułowane "„Confronting hate speech in the EU: the Spanish case”.
W ramach zajęć poruszane będą następujące tematy:

1.            A brief introduction to contemporary Spanish society & law on hate speech

2.            Criminal Law & Hate speech: case study: Holocaust denial

3.            Media & legal system: case study: racism in  the media and legal responses

4.            Freedom of speech and social networks: case study: decision by the Constitutional Court  on hate speech on twitter and Facebook

5.            Hate crime in contemporary Spain: case study: prevention racism and violence in football matches

Zajęcia odbywać się będą w godzinach 16:45-18:15 w Budynku Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii UW  przy ul. Bednarskiej 2/4, w s. 0,31.

Studenci zainteresowani zajęciami, którymi mogą zaliczyć OGUN (2 ECTS) proszeni są o kontakt mailowy z p. dr Michałem Zającem (michal.zajac@uw.edu.pl). W celu zapisania się na zajęcia należy podać kod kursu (2700-ERASMUS-CHSE), imię i nazwisko oraz numer indeksu.