OSTATNIE POŻEGNANIE PANI PROF. ELŻBIETY SIARKIEWICZ

naszego przyjaciela.

Jej Bliskim

składamy wyrazy współczucia.

Pogrzeb odbył się w środę 9 maja o godz. 13.00 na Starych Powązkach.

Dyrekcja ISIiI UW

WSPOMNIENIE

prof-Siarkiewicz_NEKROLOG.jpgOdeszła od nas dnia 30 kwietnia 2018 r. Polska amerykanistka, prekursorka badań nas Mezoameryką w Polsce, zarówno tych dotyczących środkowego Meksyku, jak i obszaru Majów. Antropolożka, historyczka, specjalizująca się w księgach i w rachubach kalendarzowych przedhiszpańskich mieszkańców Meksyku i Gwatemali. Wieloletnia wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego. Jedna z pierwszych osób pracujących w Katedrze Iberystyki, którą kierowała w najtrudniejszych czasach przemian. Przygotowywała Katedrę do przekształcenia w Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich, a następnie kierowała Zakładem Historii i Kultury Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.

Znawczyni i popularyzatorka kultury meksykańskiej i argentyńskiej w Polsce, wychowała wiele pokoleń młodzieży. Podróżniczka, Promotorka, Mistrzyni, wspaniała Przyjaciółka i Koleżanka

Żegnamy Cię, Elżbieto,

Koleżanki i Koledzy z Zakładu Historii i Kultury Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej