Brazylia - kraj przyszłości, czyli spotkanie z Aleksandrą Plutą

Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Plutą oraz promocję książki Brazylia, kraj przyszłości? (red. Janina Petelczyc, Marek Cichy), której jest współautorką. Spotkanie odbędzie się 24 października o godzinie 11:30 w s. 3.014 w nowym budynku Wydziału Neofilologii (Dobra 55).

Podczas spotkania będzie można zakupić książki Autorstwa Aleksandry Pluty i książkę Brazylia, kraj przyszłości? w cenach promocyjnych.

Aleksandra Pluta – doktorantka na Universidade de Brasília, magister dziennikarstwa na Università La Sapienza w Rzymie. Autorka książek: „Na fali historii. Wspomnienia Polaków w Chile” (2009), „Raul Nałęcz-Małachowski. Wspomnienia z dwóch kontynentów” (2011), „Długa podróż w bardzo krótkim czasie. Biografia Andrzeja Bukowińskiego” (2013) i „Ten piekielny polski akcent. Ziembiński na brazylijskiej scenie” (2015). Jej książki były tłumaczone na język hiszpański i portugalski.

***

Convidamos para o encontro com Aleksandra Pluta e a promoção do livro "Brazylia, kraj przyszłości?" (red. Janina Petelczyc, Marek Cichy) da qual é coautora.

Aleksandra Pluta nasceu na Polônia em 1984. Doutoranda em Literatura e Práticas Sociais, pela Universidade de Brasília, mestre em Jornalismo pela Università La Sapienza em Roma. Autora dos livros: “Na onda da história. Imigração polonesa no Chile” (2009), “Raul Nałęcz–Małachowski. Memórias de dois continentes” (2012) e “Andrés, uma vida em mais de 3000 filmes” (2014) e “Aquele bárbaro sotaque polonês. Ziembinski nos palcos brasileiros (2016).

Durante o en contro haverá possibilidade de comprar livros da autoria de Aleksandra Pluta e do livro "Brazylia, kraj przyszłości?" nos preços promocionais.