ZAKŁAD LITERATUR HISZPAŃSKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO

Imagen ZL.jpg
DZIEDZINY BADAŃ
  • Historia teatru i dramatu w Hiszpanii na przestrzeni wieków; teatr wobec barokowej integracji sztuk a integracja sztuk w teatrze awangardowym w XX wieku; aktualne tendencje w teatrze hiszpańskim.
  • Najnowsze tendencje w prozie hiszpańskiej XXI wieku oraz współczesna proza kobieca w Hiszpanii.
  • Współczesne problemy literatury i krytyki hispanoamerykańskiej.
  • Literatura i kultura hiszpańskiego Baroku w kontekście europejskim; twórczość Cervantesa.
DYŻURY PRACOWNIKÓW
semestr zimowy 2022/2023
Pokój 3.310 (Dobra 55, nowa część)
Imię i nazwisko kontakt termin
PRACOWNICY

Uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy celem umówienia się na dyżur.

dr hab. Karolina Kumor
Kierownik Zakładu
k.kumor@uw.edu.pl
urlop naukowy 2022/2023
dr hab. Aranzazu Calderón Puerta
a.calderon@uw.edu.pl
czwartek
13.00-14.00
dr Agnieszka Flisek
a.flisek@uw.edu.pl
piątek
18.15-19.15
dr Zofia Grzesiak
zofia.grzesiak@uw.edu.pl
środa
13.00-14.00
dr Barbara Jaroszuk-Żuradzka
bjaroszuk@uw.edu.pl
poniedziałek
12.00-13.00
dr Marcin Kołakowski
m.kolakowski@uw.edu.pl
wtorek
16.30-17.30
dr Elżbieta Kunicka
ela.kunicka@wp.pl
czwartek
14.00-15.00
dr Małgorzata Marzoch m.marzoch@uw.edu.pl
czwartek
13.00-14.00
dr hab. Katarzyna Moszczyńska-Dürst, prof. uczelni
k.moszczynska@uw.edu.pl
urlop naukowy 2022/2023
dr Kamil Seruga
p.o. Kierownika Zakładu
k.seruga@uw.edu.pl
środa
12.00-13.00 (od 2.11)
DOKTORANCI
lic. Nayive Carrillo Garzón    
mgr Zuzanna Geremek
z.geremek@uw.edu.pl
 
mgr Dominika Jarzombkowska d.jarzombkowska@uw.edu.pl
piątek
11.30-13.00
mgr Monika Kolenda    
mgr Katarzyna Kowalska
katarzynakowalska92@uw.edu.pl
poniedziałek
13.30-14.30
mgr Katarzyna Parys    
lic. Noelia Pecile
n.pecile@uw.edu.pl  
mgr Karolina Stępień
karolina.stepien@uw.edu.pl
poniedziałek
12.00-13.00
mgr Justyna Trawińska    
WSPÓŁPRACOWNICY
prof. zw. dr hab. Urszula Aszyk
uaszyk@uw.edu.pl  
dr Marcos Arcaya Pizarro
m.arcaya-pizar@uw.edu.pl  
dr hab. Grażyna Grudzińska, prof. UW
ggrudzinska@uw.edu.pl  
dr Aleksandra Gocławska
a.goclawska@uw.edu.pl  
prof. dr hab. Kazimierz Sabik
kb.sabik@uw.edu.pl  
* po wcześniejszym umówieniu drogą mailową
** nie prowadzi zajęć w bieżącym semestrze
 
KONGRESY I SYMPOZJA
2020

Międzynarodowy kongres „Auto/biografías de parias y tránsfugas en Latinoamérica y España / Siglos XX-XXI"

2019

Simposio "Civilización/barbarie o civilibarbarie: ¿fin del dilema argentino?"

IV Simposio Internacional sobre el Teatro español como objeto de estudios "Representaciones de la ciudad en el teatro español: del Siglo de Oro a la actualidad"

Międzynarodowy kongres „Parias modernxs en la ficción latinoamericana e ibérica del siglo XXI”