ZAKŁAD LITERATUR HISZPAŃSKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO

Imagen ZL.jpg
DZIEDZINY BADAŃ
  • Historia teatru i dramatu w Hiszpanii na przestrzeni wieków; teatr wobec barokowej integracji sztuk a integracja sztuk w teatrze awangardowym w XX wieku; aktualne tendencje w teatrze hiszpańskim.
  • Najnowsze tendencje w prozie hiszpańskiej XXI wieku oraz współczesna proza kobieca w Hiszpanii.
  • Współczesne problemy literatury i krytyki hispanoamerykańskiej.
  • Literatura i kultura hiszpańskiego Baroku w kontekście europejskim; twórczość Cervantesa.
DYŻURY PRACOWNIKÓW

Zgodnie z zarządzeniem nr 206 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, w semetrze zimowym 2020/2021 dyżury pracowników odbywają się w trybie zdalnym. Uprzejmie prosimy o uprzedni kontakt mailowy z wykładowcami celem umówienia się na konsultacje.

Imię i nazwisko kontakt termin sala
PRACOWNICY
dr hab. Karolina Kumor
Kierownik Zakładu
k.kumor@uw.edu.pl
wtorek, 8.45-9.45
 
prof. zw. dr hab. Urszula Aszyk
uaszyk@aol.com
*
 
dr Aranzazu Calderón Puerta
a.calderon@uw.edu.pl
czwartek, 9.00-10.30
 
dr Agnieszka Flisek
a.flisek@uw.edu.pl
środa, 16.45-17.45
 
dr Barbara Jaroszuk-Żuradzka
bjaroszuk@uw.edu.pl
urlop naukowy
 
dr Marcin Kołakowski
m.kolakowski@uw.edu.pl
środa, 10.30-11.30
 
dr Elżbieta Kunicka
ela.kunicka@wp.pl
środa, 10.30-11.30
 
dr hab. Katarzyna Moszczyńska-Dürst
k.moszczynska@uw.edu.pl
poniedziałek, 11.00-12.00
 
dr Kamil Seruga
k.seruga@uw.edu.pl
środa, 15.30-16.30
 
DOKTORANCI
lic. Marcos Arcaya Pizarro
  wtorek,15.00-16.00  
lic. Nayive Carrillo Garzón   **  
mgr Zuzanna Geremek
zuzanna.geremek@gmail.com
 
 
mgr Monika Kolenda   **  
mgr Katarzyna Kowalska
katarzynakowalska92@uw.edu.pl
piątek, 15.00-16.00
 
mgr Katarzyna Parys   **  
lic. Noelia Pecile
n.pecile@uw.edu.pl środa, 9.00-10.00  
mgr Karolina Stępień
karolina.stepien@uw.edu.pl
środa, 10.30-11.30
 
mgr Justyna Trawińska   **  
WSPÓŁPRACOWNICY
dr hab. Grażyna Grudzińska, prof. UW
ggrudzinska@uw.edu.pl
*
 
mgr Aleksandra Gocławska
a.goclawska@uw.edu.pl ponedziałek, 13.30-14.30  
dr Zofia Grzesiak
zofia.grzesiak@uw.edu.pl
czwartek, 15.00-16.00
 
prof. dr hab. Kazimierz Sabik
kb.sabik@uw.edu.pl
*
 
* po wcześniejszym umówieniu drogą mailową
** nie prowadzi zajęć w bieżącym semestrze
 
KONGRESY I SYMPOZJA
2020

Międzynarodowy kongres „Auto/biografías de parias y tránsfugas en Latinoamérica y España / Siglos XX-XXI"

2019

Simposio "Civilización/barbarie o civilibarbarie: ¿fin del dilema argentino?"

IV Simposio Internacional sobre el Teatro español como objeto de estudios "Representaciones de la ciudad en el teatro español: del Siglo de Oro a la actualidad"

Międzynarodowy kongres „Parias modernxs en la ficción latinoamericana e ibérica del siglo XXI”