ZAKŁAD LITERATUR HISZPAŃSKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO

Imagen ZL.jpg
DZIEDZINY BADAŃ
  • Historia teatru i dramatu w Hiszpanii na przestrzeni wieków; teatr wobec barokowej integracji sztuk a integracja sztuk w teatrze awangardowym w XX wieku; aktualne tendencje w teatrze hiszpańskim.
  • Najnowsze tendencje w prozie hiszpańskiej XXI wieku oraz współczesna proza kobieca w Hiszpanii.
  • Współczesne problemy literatury i krytyki hispanoamerykańskiej.
  • Literatura i kultura hiszpańskiego Baroku w kontekście europejskim; twórczość Cervantesa.
DYŻURY PRACOWNIKÓW

14/04/2020 r.
UWAGA: Wszystkie dyżury pracowników i współpracowników Zakładu do 14 maja 2020 r. będą odbywać się drogą mailową.

Imię i nazwisko kontakt termin sala
PRACOWNICY
dr hab. Karolina Kumor
Kierownik Zakładu
k.kumor@uw.edu.pl
środa
08.45-09.45
7
prof. zw. dr hab. Urszula Aszyk
uaszyk@aol.com
*
 
 
dr Aranzazu Calderón Puerta
a.calderon@uw.edu.pl
czwartek
08.30-09.30
209
dr Agnieszka Flisek
a.flisek@uw.edu.pl
piątek
16.30-17.30
209
dr Barbara Jaroszuk-Żuradzka
bjaroszuk@uw.edu.pl
poniedziałek
14.00-16.00
209
dr Marcin Kołakowski
m.kolakowski@uw.edu.pl
wtorek
15.00-16.00
216A
dr Elżbieta Kunicka
ela.kunicka@wp.pl
środa
08.45-09.45
209
dr hab. Katarzyna Moszczyńska-Dürst
k.moszczynska@uw.edu.pl
urlop naukowy
 
 
DOKTORANCI
lic. Nayive Carrillo Garzón
 
**
 
 
mgr Zuzanna Geremek
zuzanna.geremek@gmail.com
środa
15.00-16.00
209
mgr Monika Kolenda   **

 

mgr Katarzyna Kowalska
katarzynakowalska92@uw.edu.pl
środa
15.00-16.00
209
mgr Katarzyna Parys   **

 

mgr Karolina Stępień
karolina.stepien@uw.edu.pl
środa
11.30-12.30
209
mgr Justyna Trawińska
 
**
 
 
WSPÓŁPRACOWNICY
dr hab. Grażyna Grudzińska, prof. UW
ggrudzinska@uw.edu.pl
*
 
 
dr Zofia Grzesiak
zofia.grzesiak@uw.edu.pl
środa
15.30-16.30
209
prof. dr hab. Kazimierz Sabik
kb.sabik@uw.edu.pl
*
 
 
dr Kamil Seruga
k.seruga@uw.edu.pl
wtorek
16.30-17.30
209
* po wcześniejszym umówieniu drogą mailową
** nie prowadzi zajęć w bieżącym semestrze
 
KONGRESY I SYMPOZJA
2020

Międzynarodowy kongres „Auto/biografías de parias y tránsfugas en Latinoamérica y España / Siglos XX-XXI"

2019

Simposio "Civilización/barbarie o civilibarbarie: ¿fin del dilema argentino?"

IV Simposio Internacional sobre el Teatro español como objeto de estudios "Representaciones de la ciudad en el teatro español: del Siglo de Oro a la actualidad"

Międzynarodowy kongres „Parias modernxs en la ficción latinoamericana e ibérica del siglo XXI”