ZAKŁAD LITERATUR HISZPAŃSKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO

Imagen ZL.jpg
DZIEDZINY BADAŃ
  • Historia teatru i dramatu w Hiszpanii na przestrzeni wieków; teatr wobec barokowej integracji sztuk a integracja sztuk w teatrze awangardowym w XX wieku; aktualne tendencje w teatrze hiszpańskim.
  • Najnowsze tendencje w prozie hiszpańskiej XXI wieku oraz współczesna proza kobieca w Hiszpanii.
  • Współczesne problemy literatury i krytyki hispanoamerykańskiej.
  • Literatura i kultura hiszpańskiego Baroku w kontekście europejskim; twórczość Cervantesa.
DYŻURY PRACOWNIKÓW
semestr letni 2021/2022
Imię i nazwisko kontakt termin sala
PRACOWNICY
Uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy celem umówienia się na dyżur.
dr hab. Karolina Kumor
Kierownik Zakładu
k.kumor@uw.edu.pl
wtorek, 8.45-9.45
209
dr Aranzazu Calderón Puerta
a.calderon@uw.edu.pl
czwartek 13.30-14.30
209
dr Agnieszka Flisek
a.flisek@uw.edu.pl
urlop naukowy
 
dr Zofia Grzesiak
zofia.grzesiak@uw.edu.pl
czwartek, 14.45-16.00
urlop: 01.08-05.09.2022
209
dr Barbara Jaroszuk-Żuradzka
bjaroszuk@uw.edu.pl
poniedziałek, 15.00-16.00
urlop: 23.06-29.07, 05-30.09
209
dr Marcin Kołakowski
m.kolakowski@uw.edu.pl
urlop: 1.07-30.09.2022
216A
dr Elżbieta Kunicka
ela.kunicka@wp.pl
urlop
 
dr Małgorzata Marzoch m.marzoch@uw.edu.pl czwartek, 13:00-14:00 209
dr hab. Katarzyna Moszczyńska-Dürst, prof. uczelni
k.moszczynska@uw.edu.pl
urlop
 
dr Kamil Seruga
k.seruga@uw.edu.pl
środa, 11.45-12.45
urlop: 25.07-30.08.2022
209
DOKTORANCI
lic. Nayive Carrillo Garzón      
mgr Zuzanna Geremek
z.geremek@uw.edu.pl
wtorek, 9.45-10.45
209
mgr Monika Kolenda      
mgr Katarzyna Kowalska
katarzynakowalska92@uw.edu.pl
poniedziałek, 13.30-14.30*
209
mgr Katarzyna Parys      
lic. Noelia Pecile
n.pecile@uw.edu.pl    
mgr Karolina Stępień
karolina.stepien@uw.edu.pl
 
 
mgr Justyna Trawińska      
WSPÓŁPRACOWNICY
prof. zw. dr hab. Urszula Aszyk
uaszyk@uw.edu.pl    
dr Marcos Arcaya Pizarro
m.arcaya-pizar@uw.edu.pl    
dr hab. Grażyna Grudzińska, prof. UW
ggrudzinska@uw.edu.pl    
dr Aleksandra Gocławska
a.goclawska@uw.edu.pl    
prof. dr hab. Kazimierz Sabik
kb.sabik@uw.edu.pl    
* po wcześniejszym umówieniu drogą mailową
** nie prowadzi zajęć w bieżącym semestrze
 
KONGRESY I SYMPOZJA
2020

Międzynarodowy kongres „Auto/biografías de parias y tránsfugas en Latinoamérica y España / Siglos XX-XXI"

2019

Simposio "Civilización/barbarie o civilibarbarie: ¿fin del dilema argentino?"

IV Simposio Internacional sobre el Teatro español como objeto de estudios "Representaciones de la ciudad en el teatro español: del Siglo de Oro a la actualidad"

Międzynarodowy kongres „Parias modernxs en la ficción latinoamericana e ibérica del siglo XXI”