MIĘDZYNARODOWY KONKURS: MIA COUTO W PRZEKŁADZIE

vozes anoitecidas_banner.pngSieć Luzytanistów z Europy Środkowej (RELUCE), Zakład Filologii Portugalskiej i Przekładoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katedra im. Vergílio Ferreiry – Instytut Camõesa w Krakowie oraz Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego mają zaszczyt zaprosić do udziału w międzynarodowym konkursie na przekład prozy Mozambijczyka Mii Couto.

vozes anoitecidas.jpgKonkurs polega na przygotowaniu przekładu krótkiego opowiadania Mii Couto pt. A fogueira (ze zbioru Vozes anoitecidas) i złożenia go w terminie do 9 kwietnia 2017 roku.

Zwycięski przekład na język zostanie wydany w pięciojęzycznym zbiorze wspólnie z oryginałem oraz tłumaczeniami na język czeski, słowacki i węgierski, wyłonionymi na drodze konkursów krajowych.

Regulamin oraz plik z opowiadaniem dostępne na stronie Zakładu Filologii Portugalskiej i Przekładoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.