"UW: Inicjatywy dla Otoczenia"- do 15 września trwa nabór uczestników

Celem programu „UW: Inicjatywy dla otoczenia” jest umożliwienie studentom i doktorantom uczenia się poprzez zdobywanie praktycznych doświadczeń w pracy projektowej pod kierunkiem tutorów, będących pracownikami naukowymi i specjalistami w swojej branży.

Wspólnie realizują projekty, które są odpowiedzią na realne potrzeby organizacji pozarządowych, instytucji publicznych oraz małych i średnich firm, będących Partnerami w programie.

Dzięki tej formule, Uniwersytet może wyjść naprzeciw oczekiwaniom trzech grup interesariuszy znajdujących się w jego bezpośrednim otoczeniu.

Program "UW: Inicjatywy dla otoczenia" powstał na Uniwersytecie Warszawskim w ramach programu Santander Universidades, który jest realizowany w Polsce przez Bank Zachodni WBK.

W II edycji programu w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018 realizowane będą następujące projekty w dwóch ścieżkach:

a) w ścieżce „Firmy”:

b) w ścieżce „Organizacje pozarządowe i instytucje publiczne”:

Udział w projekcie to szansa na:
  • rozwój kompetencji i zdobycie doświadczenia zawodowego;
  • rozwinięcie umiejętności pracy w interdyscyplinarnych zespołach;
  • rozwinięcie umiejętności komunikacji w zespole;
  • wykorzystanie swoich pasji i umiejętności w projekcie;
  • współtworzenie działań, które wprowadzają realne zmiany do otoczenia;
  • współpraca z doświadczonymi partnerami projektów ( w tej edycji są to: Centrum Komunikacji Społecznej oraz firma Grupa TROP)
  • rozwój kompetencji na takich polach jak: kreatywność, myślenie krytyczne, twórcze działanie;
  • zdobycie doświadczenia w kreowaniu strategii marketingowej lub tworzeniu kampanii społecznej;
  • zdobycie doświadczenia w promowaniu działań za pomocą social media i innych narzędzi internetowych;
  • niekonwencjonalnego wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności;
  • poznanie oraz współpraca z inspirującymi  i ciekawymi ludźmi;

Udział w programie można realizować w dowolnej z poniższych form (niezależnie od ścieżki projektowej):

• zajęć ogólnouniwersyteckich, 60 godz., 3 pkty ECTS, zaliczenie na ocenę;
  • praktyk kierunkowych lub innych w wymiarze 90 godz.;
  • zdobywania doświadczenia poświadczonego rekomendacjami.

Rekrutacja uczestników trwa do 15 września 2017 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://ido.uw.edu.pl/ . W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.