SEKCJA LUZO-BRAZYLIJSKA ZAPRASZA NA WYKŁAD INAUGURUJĄCY ROK AKADEMICKI 2016/2017

7 października naszym gościem będzie portugalski pisarz, Afonso Cruz, który przebywa w Polsce na zaproszenie Instituto Camões. Wygłosi on wykład pod tytułem Um escritor português no mundo, o mundo de um escritor português.

Zaraszamy studentów i pracowników oraz wszystkie osoby zainteresowane:

  • wykład w języku portugalskim: 7 października (piątek), g. 11:30, s. 3.017 (Uniwersytet Warszawski, Wydział Neofilologii, ul. Dobra 55)
  • spotkanie z autorem i tłumaczką (z tłumaczeniem symultanicznym): 6 października (czwartek), g. 18:00 (siedziba Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej, ul. Jasna 14/16a; potwierdzenie udziału na adres dgt-warsaw@ec.europa.eu)

Afonso Cruz (ur. 1971 w Figueira da Foz), portugalski pisarz, realizator filmów animowanych, ilustrator, muzyk. Ukończył Escola Secundária Artística António Arroio, a następnie studiował na Universidade Nova de Lisboa. Jest twórcą krótkometrażowych filmów animowanych, jako prozaik debiutował w 2008 powieścią A Carne de Deus. Na język polski została przetłumaczona pochodząca z 2010 roku i w 2012 uhonorowana Europejską Nagrodą Literacką powieść Kukła Kokoschki. Jej tytuł nawiązuje do postaci twórczości austriackiego malarza Oskara Kokoschki. Jej akcja obejmuje okres od II wojny światowej (bombardowanie Drezna) do współczesności i rozwija się na dwóch planach: rzeczywistym i metaliterackim (powieść w powieści).