TŁUMACZ IBERYSTA A REALIA RYNKU PRACY

11 marca 2019 r. Pracownia Teorii i Praktyki Tłumaczeń zorganizowała warsztaty "Tłumacz iberysta a realia rynku pracy".

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział wydarzeniu. Mamy nadzieję, że będze punktem ono wyjścia do kolejnych spotkań tego typu oraz do dalszych refleksji, dyskusji i debat na temat szeroko pojętych tłumaczeń oraz pracy tłumacza.

tlumacz-iberysta-realia-rynku_banner.PNG
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów specjalności hiszpańskiej i portugalskiej pierwszego i drugiego stopnia na organizowane przez Pracownię Teorii i Praktyki Przekładu naszego Instytutu we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Tłumaczy Konferencyjnych (http://pstk.org.pl/) warsztaty połączone ze spotkaniem eksperckim pod nazwą "TŁUMACZ IBERYSTA A REALIA RYNKU PRACY", które odbędą się w poniedziałek 11 marca w godzinach 15:00-16:30 w sali B Auditorium Maximum.
 
Spotkanie zostanie poprowadzone przez aktywnie działające w zawodzie tłumaczki konferencyjne i przysięgłe pracujące na co dzień z językami hiszpańskim i portugalskim: Barbarę Maciąg (absolwentkę ISIiI) oraz Dominikę Kur-Santos.
 
Nadrzędnym celem warsztatów jest przedstawienie informacji na temat perspektyw zawodowych dla rozważających karierę tłumaczeniową studentów iberystyki oraz omówienie możliwych sposobów wejścia na rynek tłumaczeniowy i skutecznego, zgodnego z przyjętymi standardami funkcjonowania na nim.
 
Ostatnie 30 minut spotkania będzie poświęcone na dyskusję otwartą z ekspertkami, dlatego też zainteresowanych prosimy o wcześniejsze przygotowanie listy pytań związanych z tematyką warsztatów. W ramach poszukiwania inspiracji zachęcamy do odwiedzenia "BAZY WIEDZY" PSTK (http://pstk.org.pl/baza-wiedzy/).
 
WSTĘP WOLNY!