KONCERT SÉS, ASIER SERRANO, XAVI SARRIÁ

concierto.jpg

SÉS, ASIER SERRANO, XAVI SARRIÁ

W ramach kongresu Wyznaczając nowy rytm

Zapraszamy na koncert Sés, Asiera Serrano i Xaviego Sarriy, organizowany w ramach międzynarodowego kongresu «Wyznaczając nowy rytm: współczesna muzyka popularna w oficjalnych językach Płw. Iberyjskiego».

Wspólnym mianownikiem muzyki Sés, Asiera Serrano i Xaviego Sarriy jest łączenie tradycyjnych brzmień, typowych dla języków galicyjskiego, baskijskiego i katalońskiego, z rytmami i gatunkami muzycznymi takimi jak pop, amerykański folk, czy też rock. Artyści będą występować solo z akompaniamentem gitary, prezentując swoje najbardziej znane utwory, które zgodnie z założeniami kongresu, będą próbką współczesnej kultury muzycznej i swego rodzaju przykładem potwierdzającym wpływ muzyki na rozwój języków katalońskiego, galicyjskiego i baskijskiego.

Instytut Cervantesa w Warszawie

Czwartek, 22 listopada, godz. 20.00
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona

Jueves, 22 de noviembre, a las 20.00
Entrada libre hasta completar el aforo

Concierto
SÉS, ASIER SERRANO y XAVI SARRIÁ

En el marco del congreso Marcando un nuevo ritmo

El Instituto Cervantes de Varsovia os invita al concierto Sés, Asier Serrano y Xavi Sarriá, una de las actuaciones que compone el congreso internacional «Marcando un nuevo ritmo: la música popular contemporánea de las lenguas peninsulares cooficiales».

La música de Sés, Asier Serrano y Xavi Sarriá tiene en común la síntesis de la sonoridad y tradiciones propias de las lenguas gallega, vasca y catalana, con ritmos y géneros musicales como el pop, folk americano o rock. Los tres reconocidos músicos actuarán en solitario acompañados de su guitarra y, en la línea del congreso del que forman parte, sus canciones más conocidas funcionarán como una muestra de la cultura musical contemporánea y un ejemplo de que la música influye en el desarrollo lingüístico de Cataluña, Galicia y el País Vasco.

¡Os esperamos!

Agencja Promocji Regionu<br />
AndaluzjiLogotipo de Universidad de VarsoviaInstitut Ramon LLullInstituto Vasco<br />
Etxe PareLogotipo de Xunta de GaliciaLogotipo de Universidad de VarsoviaAgencja Promocji Regionu Andaluzji