2015 - Między nami dobrze jest

Dramat, napisany z niezwykłym wyczuciem stylu przez Dorotę Masłowską, dostaje nowe życie w tłumaczeniu i aranżacji studentów i wykładowców sekcji portugalskiej Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW.

Warszawa. Okres transformacji. Zwykłe mieszkanie w bloku staje się sceną spotkań postaci z różnych środowisk i pokoleń. Niemożność znalezienia wspólnego języka i konflikt interesów powodują obojętne niezrozumienie, a czasem wręcz otwartą wrogość.

Żargon reklamy, młodzieżowy slang, starcze rojenia… Język jest dla splatających się losów bohaterów taką samą przeszkodą jak uprzedzenia. Pomiędzy ironią a szyderstwem kwitnie kontestacja mitu „przeciętnego Polaka”, refleksja nad trudną narodową historią i manifest nowego typu myślenia o dialogu społecznym.

Aktorzy:

Adam Kania - Mężczyzna