INSTYTUT

 

Wydział Neofilologiiiberystyka_logo_128_128.pngInstytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego jest jednostką Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.

BADANIADziałalność naukowa i dydaktyczna Instytutu odbywa się w ramach sześciu jednostek. Są to tworzące sekcję portugalistyczną Zakład Interdyscyplinarnych Badań nad Krajami Języka Portugalskiego i Zakład Brazylianistyki oraz tworzące sekcję hispanistyczną Zakłady Historii i Kultury Hiszpańskiej i Ameryki Łacińskiej oraz Literatur Hiszpańskiego Obszaru Językowego wraz z Pracowniami Językoznawstwa Iberyjskiego i Dydaktyki Języków Obcych oraz Teorii i Praktyki Przekładu.

STUDIAW toku studiów w Instytucie prócz praktycznej nauki języka hiszpańskiego i portugalskiego, której poświęca się wiele uwagi i godzin dydaktycznych, nauczane są przedmioty takie, jak historia, geografia i literatura krajów hispano- i portugalskojęzycznych, literaturoznawstwo, dydaktyka, teoria i praktyka tłumaczenia i wiele innych. Studia w Instytucie są dwustopniowe, tj. trzyletnie studia licencjackie kontynuowane w toku dwuletnich studiów magisterskich. Instytut bierze także udział w prowadzeniu studiów doktoranckich Wydziału Neofilologii.