PRACOWNIA JĘZYKOZNAWSTWA I DYDAKTYKI JĘZYKÓW IBERYJSKICH

Pracownia dydaktyki
DZIEDZINY BADAŃ
  • Językoznawstwo kontrastywne i ogólne i jego zastosowanie w leksykografii; semantyka leksykalna i leksykologia
  • Składnia w ujęciu funkcjonalnym; system czasowo-aspektowy języków iberyjskich w porównaniu z polszczyzną; metodologia badań diachronicznych
  • Dydaktyka j. hiszpańskiego, najnowsze tendencje w nauczaniu
  • Paremiologia jako dyscyplina naukowa; dobór i rola tekstów paremiologicznych w nauczaniu języka hiszpańskiego
  • Film edukacyjny i jego walory socjo-kulturowe w edukacji językowej na poziomie wyższym
  • Nauczanie języków Półwyspu Iberyjskiego: oferujemy lektoraty języków baskijskiego, galisyjskiego i katalońskiego oraz zajęcia dotyczące kultury tych regionów.
DYŻURY PRACOWNIKÓW

 

Imię i nazwisko kontakt termin sala
PRACOWNICY
mgr Magdalena Adamczyk  magdalena.adamczyk@uw.edu.pl
czwartek 13:00-14:00
s. 220
Po umówieniu mailem
mgr Marzena Adamczyk madamczyk@uw.edu.pl
piątek 14:00-15:00
s. 220
mgr Aitor Arruza Zuazo a.arruzazuazo@uw.edu.pl
wtorek
15:30-16:30
s. 220
dr Paulina Bojarska p.bojarska@uw.edu.pl
środa 
13:00-14:00
Po umówieniu meilem
dr Magdalena Brykczynska m.brykczynska@uw.edu.pl
piątek
10:00-11:00
s. 220
mgr Małgorzata Cybulska-Janczewa                    mcybulska-janczewa@uw.edu.pl
środa
10:30-11.30
Po umówieniu meilem
dr Ana Garrido Gonzalez a.garridogonza@uw.edu.pl
środa
09:30-10:30
Po umówieniu meilem
mgr Dominika Jarzombkowska d.jarzombkowska@uw.edu.pl  piątek       9:00-9:45 Po umówieniu meilem
mgr Renata Kugaczewska r.kugaczewska@uw.edu.pl wtorek                13:00-14:00 Po umówieniu meilem
mgr Tamara Lamela Varela t.lamela-varel@uw.edu.pl    Po umówieniu meilem
dr Małgorzata Marzoch m.marzoch@uw.edu.pl poniedziałek     11:15-12:15 Po umówieniu meilem
prof. dr hab. Jacek Perlin    Kierownik Zakładu  j_perlin@wp.pl środa      18:15-19:15 Po umówieniu meilem
dr hab. Marta Piłat Zuzankiewicz m.pilat-zuzankiewicz@uw.edu.pl
piątek
14:00-15.00
s. 212
mgr Elżbieta Ratajczak-Matusiak e.ratajczak@uw.edu.pl środa                14:45-15:45

 Po umówieniu meilem

dr Martín Testa m.testa@uw.edu.pl wtorek 12:00-13:00 meet.google.com/pqp-yfhb-odz                     Po umówieniu meilem
dr Agnieszka Wiltos agnieszkawiltos@gmail.com poniedziaek       16:45-17:45 Po umówieniu meilem
DOKTORANCI
mrg Anna Korsak-Suska

aniakorsak@gmail.com

  Po umówieniu meilem
mgr Joanna Trybowska asia.trybowska@gmail.com 
 
Po umówieniu meilem
 
mgr Zuly Usme z.usme@uw.edu.pl
pon - sr
16:00-16:30
Po umówieniu meilem
WSPÓŁPRACOWNICY
mgrTelmo Diz Gammallo t.diz-gamallo@uw.edu.pl, poniedziałek 15:30-16:30 Po umówieniu meilem
mgr Dorota Korkozowicz d.korkozowicz@uw.edu.pl wtorek      15:30-16:30 Po umówieniu meilem
dr hab. Maria Małgorzata Koszla-Szymańska m.koszla-szymanska@uw.edu.pl
 
Po umówieniu meilem
 
Prof. dr hab. Jadwiga Linde Usiekniewicz jlindeus@uw.edu.pl
cwartek
13.15-14.45
Po umówieniu meilem
dr Luis Miletti lmiletti@yahoo.com
piątek          13:00-14:00
Po umówieniu meilem
 
mgr Miguel Ángel Muñoz Muñoz mangelmm89@gmail.com wtorek 14:-15:00 Po umówieniu meilem
dr Agata Muszynska dramuszynska@gmail.com środa       11:15-11:45 Po umówieniu meilem
Noelia Pecile n.pecile@uw.edu.pl    
dr Tomasz Rudowski t.rudowski@uw.edu.pl wtorek      14:00-15:00 Po umówieniu meilem
* po wcześniejszym umówieniu drogą mailową
** nie prowadzi zajęć w bieżącym semestrze
 
KONGRESY, SYMPOZJA I WYDARZENIA
2021
Encuentro con el escritor Iban Zaldua
 large_como si todo.jpg IMG_4324 (1).JPG 
 
2021
Encuentro con la poeta Beatriz Chivite
BEATRIZ.jpg
2020
 

 Międzynarodowy kongres „La enseñanza del Español como Lengua Extranjera en el siglo XXI”.
Uniwersytet Warszawski, 28-29 października 2020.

Warsztaty dydaktyczne „La enseñanza del Español como Lengua Extranjera en el siglo XXI”.
Uniwersytet Warszawski, 29 października 2020.