PRACOWNIA JĘZYKOZNAWSTWA I DYDAKTYKI JĘZYKÓW IBERYJSKICH

Pracownia dydaktyki
DZIEDZINY BADAŃ
  • Językoznawstwo kontrastywne i ogólne i jego zastosowanie w leksykografii; semantyka leksykalna i leksykologia
  • Składnia w ujęciu funkcjonalnym; system czasowo-aspektowy języków iberyjskich w porównaniu z polszczyzną; metodologia badań diachronicznych
  • Dydaktyka j. hiszpańskiego, najnowsze tendencje w nauczaniu
  • Paremiologia jako dyscyplina naukowa; dobór i rola tekstów paremiologicznych w nauczaniu języka hiszpańskiego
  • Film edukacyjny i jego walory socjo-kulturowe w edukacji językowej na poziomie wyższym
  • Nauczanie języków Półwyspu Iberyjskiego: oferujemy lektoraty języków baskijskiego, galisyjskiego i katalońskiego oraz zajęcia dotyczące kultury tych regionów.
DYŻURY PRACOWNIKÓW

14/04/2020 r.
UWAGA: Wszystkie dyżury pracowników i współpracowników Zakładu będą odbywać się drogą mailową.

Imię i nazwisko kontakt termin sala
PRACOWNICY
dr hab. Marta Piłat Zuzankiewicz
Kierownik Zakładu
m.pilat-zuzankiewicz@uw.edu.pl
piątek
16:30-17.30
220
mgr Magdalena Adamczyk  magdalena.adamczyk@uw.edu.pl
Poniedziałek
17:30-18:30
 
220
 
mgr Marzena Adamczyk urlop
**
**
mgr Aitor Arruza Zuazo a.arruzazuazo@uw.edu.pl
środa
13:00-14:00
220
dr Paulina Bojarska p.bojarska@uw.edu.pl
cwartek 
11.00-12.00
220
dr Magdalena Brykczynska m.brykczynska@uw.edu.pl
piątek
8.00-9.00
220
mgr Małgorzata Cybulska-Janczewa mcybulska-janczewa@uw.edu.pl
środa
10:05-11.00
220
dr Ana Garrido Gonzalez a.garridogonza@uw.edu.pl
środa
10:00-11:00
 
220
mgr Katarzyna Górna katarzyna.gorna@uw.edu.p

piątek               6:00-17:00

220
mgr Dominika Jarzombkowska d.jarzombkowska@uw.edu.pl  cwartek             9:00-9:45 220
mgr Renata Kugaczewska r.kugaczewska@uw.edu.pl piątek                 13:00-14:00 220
mgr Tamara Lamela Varela t.lamela-varel@uw.edu.pl     
dr Małgorzata Marzoch m.marzoch@uw.edu.pl wtorek              11:15-12:15 220
prof. dr hab. Jacek Perlin  j_perlin@wp.pl ** **
mgr Jesus Pulido Ruiz  j.pulido@interia.pl cwartek            11:30-12:30 220
mgr Elżbieta Ratajczak-Matusiak e.ratajczak@uw.edu.pl środa                  15:00-16:00 220
dr Martín Testa m.testa@uw.edu.pl piątek              13:-14:00 220
DOKTORANCI
mrg Anna Korsak-Suska

aniakorsak@gmail.com

   
mgr Joanna Trybowska asia.trybowska@gmail.com 
**
 
 
mgr Zuly Usme z.usme@uw.edu.pl
czwartek
16.00-17.00
220
WSPÓŁPRACOWNICY
dr hab. Maria Małgorzata Koszla-Szymańska m.koszla-szymanska@uw.edu.pl
*
 
 
Prof. dr hab. Jadwiga Linde Usiekniewicz jlindeus@uw.edu.pl
cwartek
13.15-14.45

28b udynek Polonistyk

dr Luis Miletti lmiletti@yahoo.com
piątek          9:00-10:00
220
 
dr Agata Muszynska dramuszynska@gmail.com czwartek   14:45-15:45 220
* po wcześniejszym umówieniu drogą mailową
** nie prowadzi zajęć w bieżącym semestrze
 
KONGRESY I SYMPOZJA
2020
 

 Międzynarodowy kongres „La enseñanza del Español como Lengua Extranjera en el siglo XXI”.
Uniwersytet Warszawski, 28-29 października 2020.

Warsztaty dydaktyczne „La enseñanza del Español como Lengua Extranjera en el siglo XXI”.
Uniwersytet Warszawski, 29 października 2020.