Centrum Języka Portugalskiego/Camões przy UMCS w Lublinie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w V edycji KONKURSU TŁUMACZENIOWEGO Z JĘZYKA PORTUGALSKIEGO.

Konkurs tłumaczeniowy z języka portugalskiego

Regulamin

1. Organizatorem konkursu jest Centrum Języka Portugalskiego/Camões przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Centrum powstało w wyniku porozumienia Instytutu Camõesa w Lizbonie (jednostka podległa portugalskiemu MSZ) oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Centrum ściśle współpracuje z Ambasadą Portugalii w Warszawie oraz innymi ambasadami krajów portugalskojęzycznych.

1. Cele konkursu:
  • popularyzacja portugalskojęzycznych krótkich form dziennikarskich,
  • zachęcanie do poznawania kontekstów kulturowych tekstów publicystyki prasowej,

• doskonalenie warsztatu tłumaczeniowego,

• promowanie świadomego stosowania strategii tłumaczeniowych w odniesieniu do tekstów publicystyki prasowej.

1. Konkurs adresowany jest do studentów uczelni wyższych oraz wszystkich, którzy wykazują zainteresowanie nauką języka portugalskiego oraz zagadnieniami przekładu.

1. Konkurs będzie polegał na przetłumaczeniu jednego felietonu z języka portugalskiego na język polski. Konkurs ma charakter zamknięty, tłumaczenia nie będą w żadnej formie publikowane.

1. Zgłoszenia prosimy przesyład drogą elektroniczną na adres:  clp.lublin.polonia@gmail.com do 31 października 2016, podając imię i nazwisko oraz zwrotny adres e-mailowy. Materiały konkursowe zostaną przesłane 3 listopada 2016 pod podany w zgłoszeniu adres e-mailowy. Prosimy o przesłanie do dnia 30 listopada 2016 przetłumaczonego felietonu drogą elektroniczną, w formacie PDF, na wyżej wskazany adres.

1. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu br.

1.

Portugalistycznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

1. Przy ocenie pracy brane będzie pod uwagę nie tylko prawidłowe zrozumienie tekstu w języku portugalskim oraz wierne przekazanie jego treści w ojczystym języku, ale również poprawnośd językowa i stylistyczna, twórcze wykorzystanie warsztatu tłumaczeniowego, trafnośd rozwiązao translatorskich.

1. Laureaci konkursu zostaną wyróżnieni nagrodami rzeczowymi.

1. Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnych zmian w treści i wykładni regulaminu.

1. Ocena komisji konkursowej jest ostateczna i nie podlega jakimkolwiek odwołaniom.

1. Przesyłając zgłoszenie na konkurs Uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady konkursu zawarte w niniejszym regulaminie.

13. Zgoda: Uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie jego danych osobowych w związku z konkursem realizowanym przez Organizatora.