II PUBLICZNE CZYTANIE DON KICHOTA MIGUELA DE CERVANTESA

El-Quijote_II-lectura_banner.png

Dziękujemy za udział w wydarzeniu oraz za pomoc w jego organizacji. Już II Czytanie zorganizowane przez Ambasadę Hiszpanii oraz nasz Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich odbyło się 25 kwietnia 2019 r. w czwartek w godzinach 10:30 – 20:00 w s. 316 w Bibliotece Uniwersyteckiej (ul. Dobra 56/66).

Podczas wydarzenia czytano „Don Kichota” w językach: polskim, hiszpańskim, portugalskim, a także językach mniejszościowych Półwyspu Iberyjskiego .

Przy okazji została zorganizowana wystawa szczególnie ciekawych egzemplarzy książek, figurek i innych gadżetów związanych z ,,Don Kichotem” lub jego autorem. Nie zabrakło też poczęstunku w hiszpańskim stylu.

Wydarzenie miało związek z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki, który upamiętnia śmierć dwóch wielkich pisarzy światowego formatu: Miguela de Cervantesa i Williama Shakespeare’a, obaj zmarli dokładnie 25 kwietnia 1616 r.

czytanie-DK-II.PNG

Ambasada Hiszpanii w Polsce i Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, mają przyjemność zaprosić na

II Czytanie Publiczne
„Don Kichota”
Miguela de Cervantesa Saavedry

Czytanie będzie miało miejsce w dniu 25 kwietnia w godz. 12:00 – 20:00, w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, przy ul. Dobrej 56/66, w Sali 316 i będzie się odbywać  w języku polskim i hiszpańskim oraz katalońskim, baskijskim i galisyjskim. Inauguracja wydarzenia nastąpi o godz. 11:45.

Osoby zainteresowane czynnym udziałem w lekturze, proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres: czytanie.cervantesa@uw.edu.pl w celu ustalenia przybliżonej godziny czytania, od 14:00, w miarę dostępności miejsc.

Przed Czytaniem, o godz. 10:30,  będzie miał miejsce wykład pt.: Miguel de Cervantes. Życie i twórczość, który wygłosi w języku polskim prof. dr hab. Kazimierz Sabik.

***

La Embajada de España en Polonia y el Instituto de Estudios Ibéricos e Iberoamericanos de la Universidad de Varsovia, con ocasión del Día Internacional del Libro, tienen el gusto de invitarle a la

II Lectura Pública Continuada de
“El Quijote”
de Miguel de Cervantes Saavedra

La lectura pública, en polaco, español, catalán, vasco y gallego, tendrá lugar el próximo día 25 de abril entre las 12:00 y las 20:00 horas en la sala 316 de la Biblioteca Universitaria de Varsovia, c/ Dobra 56/66. La inauguración de la actividad será a las 11:45.

Las personas que deseen participar en la lectura pública, rogamos escriban a czytanie.cervantesa@uw.edu.pl y se les asignará una hora de intervención aproximada, a partir de las 14:00 horas, según disponibilidad.

Antes de la Lectura, a las 10:30, se impartirá la conferencia Miguel de Cervantes. Vida y obra, a cargo del prof. dr hab. Kazimierz Sabik (en polaco)

El-Quijote_plakat-2019.png

Podsumownie I Publicznego Czytania Don Kichota