IV PUBLICZNE CZYTANIE DON KICHOTA MIGUELA DE CERVANTESA

IV-Publiczne-Czytanie-Don-Kichota_banner.jpg

Ambasada Hiszpanii w Polsce i Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, mają przyjemność zaprosić na

IV Publiczne Czytanie

„Don Kichota”

Miguela de Cervantesa Saavedry

które odbędzie się we wtorek, 26 kwietnia, w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, przy ul. Dobrej 56/66, w sali 316 im. S.B. Lindego, III p. Początek wydarzenia o godz. 11:30.

Tegoroczna edycja Czytania została zorganizowana w duchu solidarności z narodem ukraińskim.

Publiczne czytanie powieści będzie się odbywać w języku polskim, hiszpańskim i ukraińskim.

IV Publiczne Czytanie Don Kichota.jpg

W przerwie Czytaniamiędzy godz. 15:00 a 16:30, zapraszamy na spotkanie  z hiszpańskimi pisarzami Fernandem Savaterem i Andresem Trapiello, pt.: “Don Kichot i Sancho Panza w Hiszpanii – i w Europie – XXI w.”, które poprowadzi dr hab. Urszula Ługowska z Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

coloquio 1.jpg

***

La Embajada de España en Polonia y el Instituto de Estudios Ibéricos e Iberoamericanos de la Universidad de Varsovia, con ocasión del Día Internacional del Libro, tienen el gusto de invitarle a la

IV Lectura Pública de

“El Quijote”

de Miguel de Cervantes Saavedra

que se celebrará el próximo martes, 26 de abril a las 11:30 en la sala S. B. Linde, nº 316, de la Biblioteca Universitaria de Varsovia (c/ Dobra 56/66), a partir de las 11:30 horas.

La presente edición quiere rendir un homenaje de solidaridad al heroico pueblo de Ucrania.

La lectura pública de la novela se celebrará en polaco, español y ucraniano.

Durante la Lectura, entre las 15:00 y 16:30 horas, le invitamos a un coloquio titulado “Don Quijote y Sancho Panza en la España – y en la Europa – del siglo XXI”

con participación de los escritores españoles, Fernando Savater y Andrés Trapiello, y moderado por la dra. Urszula Ługowska de la Universidad de Varsovia. El coloquio contará con la traducción simultánea al polaco.